Giełdowe gwiazdy z Wall Street w tarapatach, jaka przyszłość czeka akcje Apple, Amazon, Google, Facebook i Netflix – Szymon Machalica Podcast 21 procent rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
09 lis 2022, 19:05

Giełdowe gwiazdy z Wall Street w tarapatach, czy czeka nas powtórka z Nifty Fifty? - Szymon Machalica, Podcast 21% rocznie jak inwestować

Akcje gwiazd ostatniej hossy na Wall Street zostały mocno poturbowane w tym roku. Kurs Facebooka od początku roku stracił 69%, Amazon 47%, a akcje Google 39%.

O tym z czego wynika giełdowa przecena technologicznych gigantów, czy kursy ich akcji mają szansę się podnieść oraz w jakim tempie to może następować rozmawiamy w 66 odcinku podcastu 21 procent rocznie wspólnie z Szymonem Machalicą ze Strefa Global Market. Zastanawiamy się także nad tym ile w obecnej sytuacji rynkowej jest analogii do ery nifty-fifty, która panowała na Wall Street w latach 60-tych.

Zobacz także: Pierwsza elektrownia atomowa w Polsce. Co wiemy o planach rozwoju energii jądrowej rządu – Piotr Maciążek wzielonejstrefie.pl Podcast 21% rocznie jak inwestować

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Szymon Machalica @SzymonMachalic1) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 66.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

 • 00.01.13 Facebook, Amazon, Google, Netflix, a nawet Microsoft i Apple w tarapatach
 • 00.03.40 Kiedy miała miejsce i czym się charakteryzowała era Nifty Fifty na Wall Street?
 • 00.08.50 Jak radzi sobie z kryzysem Apple?
 • 00.13.58 Katastrofa wynikowa Facebooka i Marka Zuckerberga
 • 00.21.03 Google dociśnięte przez recesję i TikToka
 • 00.24.40 Netflix zatrzymuje spadki wyników
 • 00.28.49 Amazon przegrywa z inflacją
 • 00.34.08 Microsoft walczy o finalizację przejęcia Activision Blizzard
 • 00.36.30 Nawet FAANG nie gwarantuje zysków na giełdzie
 • 00.38.30 Co dalej z Big Techami na Wall Street?
   

Artykuły o których wspominaliśmy w podcaście:

 1. Mark Zuckerberg przyznaje się do pomyłki. Facebook zwalnia pracowników i ogranicza wydatki

 2. Recesja odbija się w wynikach Amazona. Potężny spadek giganta i słabe prognozy

 3. Facebook notuje spadek przychodów w 3 kwartale. Inwestorzy tracą cierpliwość do planów dalszego inwestowania w Metaverse

Paweł Biedrzycki i Szymon Machalica - kim są prowadzący

pawel-biedrzycki-szymon-machalica

Szymon Machalica i Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Szymon Machalica

Szymon Machalica specjalizuje się w inwestycjach na rynku amerykańskim. Pracował jako animator rynkowy, współtworzył Trading Jam Session, pracował przy organizacji debat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Związany z mediami, tworzył reportaże o tematyce giełdowej oraz reżyserował reklamy. Sympatyk myśli Ayn Rand.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

#kryzys, #kryzysfinansowy, #podcast, #21procentrocznie

Śledź Strefę Inwestorów w Google News