Jak inwestować z dźwignią, czyli certyfikaty Turbo od strony praktycznej - Radek Chodkowski, Humanista na Giełdzie, Podcast 21% rocznie jak inwestować
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
27 cze 2022, 08:59

Inwestowanie przy pomocy lewarowanych certyfikatów Turbo oczami praktyka - Radek Chodkowski, Humanista na giełdzie - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Certyfikaty Turbo cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów z GPW. Postanowiliśmy porozmawiać o nich z praktykiem rynkowym, który jest ich zwolennikiem. Gościem tego odcinka jest Radosław Chodkowski, czyli znany bloger Humanista na giełdzie.

Certyfikaty Turbo są to lewarowane produkty strukturyzowane, które posiadają wiele unikalnych cech. Pozwalają na zajmowanie pozycji na akcjach, indeksach, surowcach i parach walutowych. Odpowiadają za większość obrotów na produktach strukturyzowanych notowanych na GPW.

Certyfikaty Turbo pozwalają na zajmowanie pozycji zarówno na wzrost wyceny aktywa bazowego (Turbo Long), jak i na spadek (Turbo Short). Są one dostępne u każdego brokera, bo są notowane na warszawskim parkiecie. Instrumenty te mają kilka ciekawych zalet, ale nie są też wolne od wad.

Postanowiliśmy porozmawiać o nich z praktykiem rynkowym, który jest ich zwolennikiem. Gościem tego odcinka jest Radosław Chodkowski, czyli znany bloger Humanista na giełdzie.

Zobacz także: Certyfikaty Turbo: jak inwestować z lewarem, ale bez margin call

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 62.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

  • 00:00:30 Doświadczenia Radka Chodkowskiego z certyfikatami Turbo
  • 00:01:50 Dlaczego warto używać certyfikatów Turbo zdaniem Humanisty na Giełdzie
  • 00:04:40 Strona informacyjna certyfikatów Turbo - co można na niej znaleźć?
  • 00:07:20 W jaki sposób Humanista na Giełdzie wykorzystuje certyfikaty Turbo
  • 00:12:30 Jak zarządzać ryzykiem, przy korzystaniu z certyfikatów Turbo
  • 00:18:00 Kwestia płynności certyfikatów Turbo
  • 00:24:20 Ryzyko upadłości emitenta certyfikatów Turbo
  • 00:26:15 Jakie są największe zalety certyfikatów Turbo, a na co trzeba uważać
  • 00:28:00 Jak emitent mógłby poszerzyć ofertę certyfikatów Turbo
  • 00:34:00 Aktualne pozycje Humanisty na Giełdzie na certyfikatach Turbo

Radosław Chodkowski

Inwestor indywidualny z ponad 13-letnim stażem w inwestowaniu na GPW. Autor bloga Humanista na giełdzie. W swoim podejściu do rynku kieruje się połączeniem analizy technicznej i fundamentalnej. Uważa, że najważniejsze to nie przeszkadzać rynkowi w zarabianiu dla nas pieniędzy.

Piotr Rosik

W Strefie Inwestorów od 2017 roku, zastępca redaktora naczelnego. Analityk, publicysta, od 2008 roku aktywny inwestor (choć na małą skalę). Od maja 2014 roku do końca 2016 roku był redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” oraz redaktorem prowadzącym portalu Serwis Inwestora. Stały współpracownik m.in. „Obserwatora Finansowego”. Były dziennikarz ekonomiczny „Gazety Giełdy Parkiet” oraz „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Piotr Rosik, Strefa Inwestorów i Radosław Chodkowski, Humanista na Giełdzie
Piotr Rosik, Strefa Inwestorów i Radosław Chodkowski, Humanista na Giełdzie

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Zobacz także: Jak inwestować z lewarem, ale bez margin call - Bartosz Sańpruch, Grupa ING - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Emitentem certyfikatów Turbo na rynku polskim jest ING N.V.

logo ing

Materiał przygotowany we współpracy ze spółką Nowe Usługi S.A. będącą częścią grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News