SYSTEM 3E planuje crowdfunding i debiut na GPW. Wśród inwestorów jest Grzegorz Krychowiak
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
31 sty 2022, 13:50

SYSTEM 3E planuje debiut na GPW. Wśród inwestorów jest znany piłkarz Grzegorz Krychowiak

SYSTEM 3E zapowiada emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego oraz IPO na GPW do końca 2023 roku. Jest to spółka budowlana, a jej ambasadorem jest piłkarz reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak.

Spółka SYSTEM 3E zapowiedziała emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego do limitu 1 mln EUR, która ma odbyć się jeszcze w I kwartale 2022 roku. Kampania jest promowana przez Crowdway. Do końca 2023 r. ma nastąpić debiut spółki na rynku głównym GPW.

"Emisja crowdinvestingowa to w naszym przypadku swoiste pre-IPO, chcemy w relatywnie krótkim czasie zgromadzić i zainwestować środki w rozwój naszej infrastruktury. Jest to ostatni krok do osiągnięcia pełnego potencjału produkcyjnego fabryki w Radomsku, którą wybudowaliśmy w latach 2017/2018. Dzięki inwestycji możliwe będzie wykorzystanie odpowiedniego momentu, by zbudować dostateczną skalę. Szczegóły emisji zaprezentujemy niebawem" – tłumaczy prezes spółki Dariusz Lewandowski.

Polski Ład wspomoże biznes SYSTEM 3E

Spółka SYSTEM 3E SA stworzyła pionierską technologię budowy domów jednorodzinnych, letniskowych, obiektów użyteczności publicznej, hal magazynowych czy budynków gospodarczych na bazie opatentowanych Elementów 3E z naturalnego perlitu, które można stosować również do wypełnienia konstrukcji wysokich. Autorska technologia SYSTEM 3E pozwala na wzniesienie 1 m2 ściany w zaledwie 4,5 minuty. Elementy 3E wykonane są z naturalnej skały wulkanicznej, perlitu i dzięki nawiązaniu do specyficznego pochylenia stożka Morse’a łączą się bez zaprawy czy kleju, na zasadzie metody „klik-klik” – cały proces przypomina budowę, jak z klocków.

KLIK-KLIK5

Metoda „klik-klik". Źródło: SYSTEM3E.COM

Zobacz także: Inwestorzy na GPW boją się, że czeka nas krach i wybuchnie kryzys. Dlatego polska giełda wyceniana jest już naprawdę nisko

Spółce na pewno sprzyjają nowe założenia „Polskiego Ładu", który umożliwi budowanie domów do 70 m kw. bez pozwolenia. „Sytuacja ta, ze względu na brak konieczności zatrudnienia kierownika budowy, wymaga szczególnej uwagi i kompleksowej opieki ze strony specjalistów. Taką opiekę gwarantuje DOM 3E, który buduje od A do Z – od przygotowania projektu i odpowiedniej dokumentacji, po oddanie budynku. Nasi profesjonaliści – architekci, konstruktorzy, kierownicy budów – zdejmują budowlane zmartwienia z barków Inwestorów” – mówi Katarzyna Kolmus, vice CEO SYSTEM 3E.

obraz-16

Jeden z trzech autorskich projektów domu oparty o technologię SYSTEM 3E

Perlit to niepalny, odporny na grzyby i najcieplejszy materiał dostępny w UE. Wykorzystanie go do budowy sprawa, że budynki są ekologiczne – ekonomiczne i energooszczędne. 

Europejski rynek ścian zewnętrznych i nośnych jest wart 46 mld EUR. Z wykorzystaniem tej technologii zbudowano dotychczas trzy supermarkety, a kolejne konstrukcje powstają w Szwecji, Hiszpanii i wkrótce w Holandii. Spółka chce skalować swój biznes na rynek niemiecki i amerykański.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, tylko w trzech pierwszych kwartałach 2021 roku oddano do użytkowania niemal 78 000 nowych budynków mieszkalnych, tj. o 18,4% więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku 2020. Ich łączna kubatura wyniosła 75,8 mln m3 – 11,5% więcej r/r. Budynki jednorodzinne stanowiły 97,4% wszystkich budynków przekazanych do eksploatacji.

5 mln zł od Grzegorza Krychowiaka

SYSTEM 3E budując pozycje lidera na rynku chce w krótkim czasie zgromadzić i zainwestować środki w dalszy rozwój. Spółka w 2018 roku skończyła budowę swojej fabryki w Radomsku.

W 2020 roku do grona inwestorów oraz ambasadorów dołączył piłkarz Grzegorz Krychowiak, który chce wspierać spółkę wizerunkowo. Objął on udziały o wartości 5 mln zł.

Crowdfunding odbędzie się na platformie crowdway.pl. Następny krok to debiut na warszawskim parkiecie GPW.

Prezesem spółki jest Dariusz Lewandowski, który swoje doświadczenie budował zarządzając polskim oddziałem Red Bulla oraz koncernem TATA.

Zobacz także: Postępująca konsolidacja wśród OFE i TFI szkodzi GPW i polskiemu rynkowi kapitałowemu - Adam Kalkusiński z CC Group

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.