Startuje oferta publiczna Vortex Energy, zapisy na akcje już od piątku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 lut 2022, 13:39

Startuje oferta publiczna Vortex Energy, zapisy na akcje już od piątku

Vortex Energy, jeden z pionierów w sektorze OZE w Polsce, opublikował prospekt emisyjny i ogłosił rozpoczęcie zapisów akcje w piątek, 18 lutego. Spółka pozyskać z oferty publicznej do 150 mln zł na na rozwinięcie portfela inwestycji w projekty fotowoltaiczne i wiatrowe. Holding zadebiutuje na głównym rynku GPW.

W ofercie publicznej zostanie zaoferowanych do  2.500.000 akcji nowej emisji o łącznej wartości do 150 mln zł netto. Ponadto główny i jedyny akcjonariusz Vortex, grupa VH Invest AG zaoferuje 1.000.000 akcji własnych. VH Invest pozostanie dominującym akcjonariuszem holdingu.

Cena maksymalna za jedną akcję została wyznaczona w wysokości 68,00 zł. Wartość całej oferty wyniesie do 238 mln zł. Wycena spółki, przy założeniu sprzedaży akcji po maksymalnej cenie, wyniesie 510 mln zł pre money.

Vortex zamierza pozyskać do 150 mln zł ze sprzedaży akcji nowej emisji. Środki posłużą realizacji celów strategicznych.

Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na:

  • akwizycje projektów na różnych etapach rozwoju do dalszego developmentu,
  • sfinansowanie prac polegających na uzyskaniu warunków przyłączenia dla możliwie największej liczby projektów oraz pozostałych prac dotyczących projektów znajdujących się przed fazą budowy,
  • sfinansowanie wkładu własnego w projektach znajdujących się w fazie developmentu,
  • spłacenie finansowania pomostowego.

Zobacz także: Vortex Energy, holding realizujący projekty OZE, zamierza rozpocząć ofertę publiczną i wejść na GPW

Harmonogram oferty i debiut na GPW Vortex Energy

Zapisy na akcje Vortex dla transzy inwestorów indywidualnych rozpoczną się 18 lutego (piątek) i potrwają do 24 lutego do godziny 17:00. Cena obowiązująca w zapisach (cena maksymalna) dla tej transzy wynosi 68 zł za akcję. Po zakończeniu zapisów i procesu budowy księgi popytu, spółka ogłosi cenę ostateczną akcji i ostateczną liczbę akcji oferowanych w poszczególnych transzach. Ma to nastąpić do 25 lutego.

Dla inwestorów indywidualnych planowany jest przydział ok. 15% akcji oferowanych.

Przydział akcji na rachunki inwestorów indywidualnych ma być zakończony do 3 marca. Vortex Energy zadebiutuje następnie na głównym rynku GPW. Oficjalna data debiutu nie została jeszcze podana, ale spółka liczy na rozpoczęcie notowań w okolicy 16 marca.

Harmonogram IPO Vortex Energy

TerminEtap
17-24 lutego 2022 r.Proces budowania księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych
18-24 lutego 2022 r. do godz. 17:00Okres przyjmowania zapisów od Inwestorów Indywidualnych
25 lutego 2022 r.Opublikowanie informacji o ostatecznej Cenie Akcji Oferowanych; ostatecznej liczbie Akcji Oferowanych w ramach Oferty; oraz ostatecznej liczbie Akcji Oferowanych poszczególnym kategoriom Inwestorów
3 marca 2022 r.Przydział Akcji Oferowanych
ok. 16 marca 2022 r.Oczekiwany pierwszy dzień obrotu Akcjami Nowej Emisji na GPW, co będzie równoznaczne z notowaniem na GPW wszystkich Akcji Dopuszczanych.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.