KNF zatwierdził prospekt emisyjny spółki Vortex Energy. Jeden z pionierów sektora OZE zadebiutuje na GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 lut 2022, 10:47

KNF zatwierdził prospekt emisyjny spółki Vortex Energy. Jeden z pionierów sektora OZE zadebiutuje na GPW

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o zatwierdzeniu prospektu emisyjnego Vortex Energy. Holding zamierza pozyskać z oferty publicznej do 150 mln zł na realizację celów strategicznych i tym samym przyspieszenie rozwoju.

Vortex Energy jest spółką holdingową jednego z wiodących i doświadczonych podmiotów działających na rynku energii odnawialnej w Polsce, tj. grupy kapitałowej Vortex Energy. Spółka skupia się wyłącznie na branży OZE. Działa w tym sektorze od 18 lat.

Holding zrealizował już projekty o łącznej mocy powyżej 425 MW na terenie Polski, ale też i Niemiec. Obecnie spółka realizuje inwestycje o mocy ok. 12,7. Ponadto posiada kilkadziesiąt projektów gotowych do rozbudowy. Zakładana moc docelowa nowych projektów wiatrowych to 103 MW, zaś projektów fotowoltaicznych to 69 MW.

„Vortex Energy to jedna z najbardziej doświadczonych firm na polskim rynku energetyki odnawialnej, od początku działalności koncentrująca się na projektach OZE. Dzięki temu dziś mamy nie tylko najszerszą na rynku ofertę dla klientów, ale i doświadczony zespół pracowników i sprawdzonych podwykonawców i dostawców” – mówi Maciej Pepliński, prezes zarządu Vortex Energy.

Zobacz także: Vortex Energy, holding realizujący projekty OZE, zamierza rozpocząć ofertę publiczną i wejść na GPW

Start oferty publicznej i planowany debiut na parkiecie podstawowym GPW

Vortex Energy zamierza rozpocząć ofertę publiczną nowych i istniejących akcji. Ma zamiar pozyskać do 150 mln zł na realizację celów strategicznych, czyli na rozwój portfela inwestycji OZE.

"Dzisiejsze zatwierdzenie prospektu umożliwia nam rozpoczęcie pierwszej oferty publicznej Vortex Energy. Polska stoi u progu wielkiej transformacji energetycznej, a my chcemy jak najpełniej wykorzystać związane z tym rynkowe szanse. Wejście na GPW to kolejny ważny krok w życiu Spółki - IPO pozwoli nam zdynamizować nasz rozwój i zwiększyć skalę działalności. Wierzymy, że wraz z nowymi Akcjonariuszami będziemy dalej rozwijać projekty OZE oraz sukcesywnie powiększać posiadany pipeline projektów farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych" – mówi Maciej Pepliński.

Środki zostaną przeznaczone na:

  • akwizycje projektów na różnych etapach rozwoju do dalszego developmentu,
  • sfinansowanie prac polegających na uzyskaniu warunków przyłączenia dla możliwie największej liczby projektów oraz pozostałych prac dotyczących projektów znajdujących się przed fazą budowy,
  • sfinansowanie wkładu własnego w projektach znajdujących się w fazie developmentu,
  • spłacenie finansowania pomostowego.

„OZE jest jednym z głównych motorów napędowych zmian w sektorze energetycznym, a my jesteśmy świetnie przygotowani do tego, by jak najpełniej wykorzystać związane z tym rynkowe szanse. Środki pozyskane z IPO pozwolą nam przyspieszyć realizację celów strategicznych” – podsumowuje prezes.

Szczegóły oferty i cenę akcji wraz z terminami zapisów na akcje poznamy po publikacji prospektu emisyjnego. Prospekt będzie dostępny na www.vortex-energy.pl oraz Santander Bank Polska S.A. www.santander.pl/inwestor.

Vortex zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.