Dziś ostatni dzień zapisów w IPO Vortex Energy – tylko do godz. 17:00
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
02 mar 2022, 06:45

Dziś ostatni dzień zapisów w IPO Vortex Energy

Tylko do 2 marca potrwają zapisy na akcje w ofercie publicznej Vortex Energy działającego w sektorze OZE od 18 lat. Spółka planuje pozyskać do 150 mln zł netto na akwizycje projektów i przyspieszenie realizacji celów strategicznych.

Grupa Vortex Energy realizuje projekty farm fotowoltaicznych oraz parków wiatrowych. Spółka sfinalizowała do tej pory blisko 50 projektów o łącznej mocy przekraczającej 425 MW na terenie Polski i Niemiec. Wywodzi się z Niemiec, gdzie rozpoczynała działalność i zdobywała doświadczenie. Po sprzedaży w 2018 r. części biznesu w Niemczech, wszystkie projekty realizuje w Polsce.

„Vortex Energy to jedna z najbardziej doświadczonych firm na polskim rynku energetyki odnawialnej, od początku działalności koncentrująca się na projektach OZE. Dzięki temu dziś mamy nie tylko najszerszą na rynku ofertę dla klientów, ale i doświadczony zespół pracowników i sprawdzonych podwykonawców i dostawców” – mówi Maciej Pepliński, prezes zarządu Vortex Energy.

Zobacz także: Debiut Vortex Energy z sektora OZE: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Model biznesowy i strategia dalszego rozwoju

Vortex Energy jest grupą silnie zintegrowaną pionowo. Obejmuje całość niezbędnych usług potrzebnych w realizacji projektów farm wiatrowych i solarnych pod klucz.

Spółka realizuje sprawdzony scenariusz: inwestycja rozpoczyna się od doboru lokalizacji i pozyskania pozwoleń oraz potwierdzenia warunków do zabudowy. Jak już projekt jest gotowy do budowy następuje jego sprzedaż, po której Vortex Energy prowadzi budowę farmy. Po oddaniu do użytku spółka zapewnia pełną obsługę techniczną i świadczy usługi komplementarne np. prawne czy księgowe.

Taki sposób działania pozwala na zatrzymaniu marży na wszystkich etapach – od projektu do zarządzania na zlecenie. Klienci natomiast nie muszą tworzyć własnych struktur – dostają gotowy produkt.

Vortex_na_rynku_OZE

Vortex rozszerza portfolio projektów w celu ich komercjalizacji. Jednak część projektów zamierza zachować we własnym zarządzaniu. Dzięki zatrzymanym projektom spółka zamierza osiągnąć do 2025 r. własne moce wytwórcze w wysokości ok. 100 MW z projektów wiatrowych i dodatkowo ok. 20-25 MW z projektów solarnych.

Zapisy na akcje Vortex Energy

Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych już się kończą i potrwają do końca dnia 2 marca 2022 r.

Inwestorzy indywidualni mogą przeprowadzić zapis na akcje poprzez instytucje będące członkami konsorcjum detalicznego:

  • Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie
  • Bank Polska Kasa Opieki S.A. – Biuro Maklerskie Pekao
  • Alior Bank S.A.
  • Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
  • ING Bank Śląski S.A.
  • IPOPEMA Securities S.A.
  • mBank S.A.
  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polska S.A. Oddział – Biuro Maklerskie

Zapisy prowadzone są przy cenie 68 zł za akcję. Cena ostateczna zostanie podana 4 marca.

Przydział akcji ma być zrealizowany do 10 marca. Debiut Vortex Energy planowany jest w okolicy 23 marca.

Harmonogram IPO Vortex Energy

TerminEtap
17 lutego - 3 marca 2022 r.Proces budowania księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych
18 lutego - 2 marca 2022 rOkres przyjmowania zapisów od Inwestorów Indywidualnych
4 marca 2022 r.Opublikowanie informacji o ostatecznej Cenie Akcji Oferowanych; ostatecznej liczbie Akcji Oferowanych w ramach Oferty; oraz ostatecznej liczbie Akcji Oferowanych poszczególnym kategoriom Inwestorów
10 marca 2022 r.Przydział Akcji Oferowanych
ok. 23 marca 2022 r.Oczekiwany pierwszy dzień obrotu Akcjami Nowej Emisji na GPW, co będzie równoznaczne z notowaniem na GPW wszystkich Akcji Dopuszczanych.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.