3LP z grupy TIM rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Debiut na GPW w czerwcu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
26 kwi 2022, 17:05

3LP z grupy TIM rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Debiut na GPW w czerwcu

Spółka 3LP opublikowała prospekt emisyjny i rozpoczyna ofertę akcji. Zamierza pozyskać ok. 104 mln z przeznaczeniem na rozwój. Zapisy na akcje rozpoczną się 10 maja. 3LP planuje debiut na GPW w pierwszych tygodniach czerwca.

Pozyskane z emisji akcji dofinansowanie posłuży dalszemu rozwojowi 3LP. W planach jest wsparcie automatyzacji procesów w nowej hali w Siechnicach k. Wrocławia i dalszy rozwój zarządzanej powierzchni magazynowej. Środki z emisji przeznaczone też zostaną na inwestycje w zrównoważony rozwój firmy zgodnie z przyjętą strategią ESG, w tym w OZE. Planowane inwestycje związane są z realizacją celu strategicznego 3LP, którym jest bycie liderem w branży usług logistycznych dla e-commerce na obszarze Europy Środkowo Wschodniej.

3LP cele emisyjne

3LP jest jedną z największych i dynamicznie rozwijającą się spółką oferującą kompleksowe i zautomatyzowane usługi fulfillmentu dla firm z branży e-commerce w Polsce. Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw nastawionych na outsorcing automatyzacji procesów logistycznych.

„Spółka zapewnia ekspresowe dostawy nie tylko na terenie Polski, lecz także całej Europy. Szybki rozwój spółki jest również możliwy dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku e-commerce wspieranym dodatkowo przez trwający trend migracji dojrzałych podmiotów do kanału online” - podano w komunikacie 3LP.

Klientami spółki są m.in. IKEA, Oponeo.pl oraz jej główny akcjonariusz, giełdowa spółka TIM.

„Planujemy rozwój na nowych rynkach, szczególnie perspektywicznym jest rynek niemiecki. Pracujemy obecnie nad przygotowaniem strategii komunikacyjnej i marketingowej związanej z pozyskiwaniem klientów na tym rynku. Natomiast samo otwarcie centrum logistycznego w Słubicach, dedykowanego do obsługi e-commerce w Niemczech planowane jest na II połowę 2023 roku. Kolejnym elementem naszej strategii są akwizycje – obecnie analizujemy możliwości inwestycji w zagraniczne i polskie spółki dostarczające usługi fullfilmentu dla e-commerce” – wyjaśnia Maciej Posadzy, prezes zarządu 3LP.

Oferta akcji 3LP i debiut na GPW

W ofercie publicznej będzie można nabyć wyłącznie akcje nowej emisji. Jedyny akcjonariusz, giełdowa spółka TIM, nie zamierza sprzedawać udziałów i zawarł umowę typu lock-up (ograniczającą zbycie akcji) na 360 dni.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych rozpoczną się 10 maja i potrwają do 17 maja. Cena maksymalna zostanie podana wcześniej – 9 maja.

Przydział akcji oferowanych nastąpić ma 27 maja, a przewidywany pierwszy dzień notowań na głównym rynku GPW praw do akcji (PDA) planowany jest około 2 tygodnie od przydziału, czyli w okolicach 10 czerwca. Ostateczny termin debiutu na giełdzie zostanie określony w uchwale Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Informacje na temat trwającej oferty publicznej i prospekt emisyjny dostępne są na stronie spółki.

Harmonogram oferty publicznej 3LP

TerminEtap
9 maja 2022 r.Publikacja ceny maksymalnej
10-17 maja 2022 r.okres przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych
17 maja 2022 r.ustalenie i opublikowanie ostatecznej liczby i ceny akcji oferowanych
27 maja 2022 r.przydział akcji oferowanych
około 2 tygodni od przydziału akcji oferowanychprzewidywany termin rozpoczęcia notowania Praw do Akcji („PDA”) na GPW
około 1 miesiąca od przydziału akcji oferowanychprzewidywany termin rozpoczęcia notowań akcji istniejących oraz nowych akcji (akcje po PDA) na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW

Zobacz także: KNF zatwierdziła dwa prospekty emisyjne. Ruszają oferty publiczne Creotech Instruments i 3LP

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.