UF Games zadebiutuje na NewConnect już za kilka dni
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
01 gru 2022, 09:39

UF Games zadebiutuje na NewConnect już za kilka dni

Akcje UF Games, specjalisty od portowania gier, zadebiutują w poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. na rynku NewConnect. Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwałę o dopuszczeniu do obrotu na rynku alternatywnym akcji serii A, B i C. UF Games będzie już 15. spółką wchodzącą na NewConnect w tym roku.

UF Games jest to spółka założona przez notowane na giełdzie podmioty Ultimate Games i Forever Entertainment. Specjalizuje się w pozyskiwaniu licencji do portowania gier w szczególności na konsolę Nintendo Switch, ale też na Xbox One i Play Station. Szeroko współpracuje ze spółkami założycielami pozyskując zlecenia i zlecając wykonania portów.

W portfolio UF Games jest już ponad 29 licencji, z czego 10 jest już w regularnej sprzedaży. Spółka ma już na koncie istotne porty gier na Nintendo Switch takich jak: Thief Simulator, Hard West, Cooking Simulator, Agony oraz Ultimate Fishing Simulator.

Wydane gry przez UF Games
Gry UF Games

Spółka powołała też własny zespół deweloperski, który ma za zadanie produkcję własnych gier oraz gier na zlecenie zewnętrznych firm.

UF Games zapowiedział nowy projekt Ancient Farm. Jest to symulator rolniczy obsadzony w zamierzchłych czasach.

„W Ancient Farm gracz wciela się w starożytnego rolnika, który rozpoczyna od niewielkiego skrawka ziemi, ale w perspektywie ma zostanie rolniczym potentatem. Tytuł oferuje widok z perspektywy pierwszej osoby, a gra jest nastawiona na jednoosobową rozgrywkę” – podaje spółka.

Zobacz także: UF Games ujawnia Ancient Farm. To nowy symulator rolniczy 

Debiut już w poniedziałek

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji UF Games na poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. Debiutowi nie będzie towarzyszyć oferta akcji.

Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą „UFGAMES” i tickerem „UFG”.

UF Games będzie już 15. spółką wchodzącą na NewConnect w tym roku i 6. z sektora gamingu.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.