Premiery gier spółek z polskiej giełdy czerwiec 2024
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
04 cze 2024, 09:30

Premiery gier spółek z polskiej giełdy czerwiec 2024. Po spokojnym maju znowu czeka nas kilka premier

W tym miesiącu na rynku pojawi się długo wyczekiwany Drug Dealer Simulator 2 od Movie Games. Oprócz tego za kilka dni nowe produkcje pokażą spółki z grupy PlayWay, czyli Frozen Way oraz Woodland Games.

W trakcie spokojnego dla giełdowych studiów maja z dobrej strony pokazała się premiera Indiki, która zgromadziła dobre recenzje graczy i przyniosła 11 bit studios zwrot poniesionych kosztów. Czerwcowe debiuty gier jak Chornobyl Liquidators, Autopsy Simulator czy Drug Dealer Simulator 2 okażą się sukcesem?

Zobacz także: W tym miesiącu do graczy trafi najbardziej oczekiwana polska gra. Premiery rodzimych tytułów w kwietniu 2024 r.

Autopsy Simulator – Woodland Games

6 czerwca premierę będzie miał symulator patologa stworzony przez Woodland Games, spółkę należącą do grupy PlayWay. Tytuł powstaje w oparciu o silnik Unity. Jak wskazuje nazwa, zadaniem gracza będzie przeprowadzenie sekcji zwłok i rozwiązanie zagadki śmierci danej osoby. Wersja demo, która zadebiutowała na początku 2022 r., osiągnęła peak graczy na poziomie niemal 1 tys.

Liczba graczy dema Autopsy Simulatora

Liczba graczy Autopsy Simulatora

Źródło: Steamdb

Aktualnie produkcja znajduje się na 119 miejscu wśród gier, które najchętniej były dodawane do listy życzeń przez graczy Steam. Tym samym Autopsy Simulator wyprzedza pod tym względem m.in. Cooking Simulator 2, jednocześnie zbliżając się do Holstina. Według szacunków serwisu Gamalytic, sprzedaż w trakcie pierwszego miesiąca od premiery wyniesie niespełna 70 tys. kopii.

Zobacz także: Wyniki PlayWay w I kw. 2024 roku vs. konsensus PAP

Chornobyl Liquidators – Live Motion Games, Frozen Way

Notowane na NewConnect studio Frozen Way pod koniec kwietnia podpisało kontrakt z 505 Games oraz Live Motion Games dotyczący nabycia praw wydawniczych Chornobyl Liquidators. Choć dokładna kwota transakcji nie jest znana, to maksymalnie może ona wynieść ponad 0,6 mln euro. Jednocześnie Frozen Way odpowiadać będzie za port tytułu na konsole najnowszej generacji.

Chornobyl Liquidators ukaże się na rynku 6 czerwca. Podczas rozgrywki zadaniem graczy będzie przede wszystkim ograniczenie rozmiaru katastrofy w Czarnobylu. Jak zaznaczają twórcy, gra będzie realistyczna i nie znajdziemy w niej aspektów jak np. zwalczanie potworów.

Tytuł aktualnie okupuje 200 miejsce pod względem rozmiaru wishlisty na Steam. Pierwotna umowa zawarta przez LMG z 505 Games jeszcze w 2021 r. dotycząca produkcji opiewała na 2,8 mln euro. Z kolei w październiku 2023 r. wspomniany Frozen Way zainwestował w stworzenie gry 1,5 mln zł. Witryna Gamalytic prognozuje, że sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąca po premierze wyniesie ponad 42 tys. sztuk.

Lista polskich gier z największą wishlistą na Steam

Lista polskich gier z największą wishlistą

Źródło: Gaminganalytics.info

Zobacz także: Dywidenda z PlayWay w 2024 będzie rekordowa. Zarząd przedstawił rekomendację w zakresie wypłaty zysku

Drug Dealer Simulator 2 – Movie Games

Na 20 czerwca zapowiedziano premierę drugiej odsłony symulatora handlarza narkotyków. Produkcja Movie Games spotyka się ze sporym zainteresowaniem, o czym świadczy niemal 1,5 tys. peak grających jednocześnie w wersję demo zaprezentowaną pod koniec 2023 r. Nowy tytuł, poza większym światem oraz bardziej rozbudowanymi misjami, oferować ma tryb kooperacyjny, który w przypadku gier jak np. Green Hell czy Medieval Dynasty okazał się znaczącym sukcesem komercyjnym.

Liczba graczy dema Drug Dealer Simulatora 2

Liczba graczy DDS2 demo

Źródło: Steamdb

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w najbliższych tygodniach studio będzie coraz intensywniej promować swoją produkcję poprzez m.in. devlogi czy udział w branżowych wydarzeniach. Łącznie na kampanię marketingową Movie Games zamierza przeznaczyć około 0,5 mln zł.

Produkcja powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 5. Aktualnie Drug Dealer Simulator 2 znajduje się na 120 miejscu wśród gier z największą wishlistą w serwisie Steam. Jak zwracają uwagę przedstawiciele studia, tytuł zgromadził również liczną społeczność zaangażowaną na kanale Discord. Sprzedaż w ciągu pierwszych 30 dni od premiery, według Gamalytic, ma wynieść ponad 70 tys. egzemplarzy.

Notowania Movie Games w ciągu ostatnich 12 miesięcy

MOV wykres

Zobacz także: Movie Games zapowiada premierę Drug Dealer Simulator 2 na 20.06.2024

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost