Rekomendacje lipiec 2022 – oto jakie spółki zalecali kupować i sprzedawać maklerzy
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
03 sie 2022, 15:06

Rekomendacje lipiec 2022 – oto jakie spółki zalecali kupować i sprzedawać maklerzy

W lipcu analitycy wzięli pod lupę aż 40 spółek. W zdecydowanej większości przypadków (30 rekomendacji) maklerzy radzili kupno akcji. Wśród spółek z największym potencjałem do wzrostu królował Ryvu Therapeutics, któremu analitycy z Noble Securities przypisują cenę docelową o 103% wyższą niż obecny kurs.

Dziewięć z dwudziestu spółek wchodzących w główny indeks warszawskiej giełdy WIG20 otrzymało w tym miesiącu rekomendację. Wśród nich największą okazją jest Lotos z ok. 40% potencjałem do wzrostu. Oprócz tego wysoką szansą na dalsze wzrosty może pochwalić się JSW (+37%), a także PGNIG (+36%). Najgorzej z głównej stawki zdaniem analityków prezentuje się KGHM, którego potencjał do spadku wynosi ok. -2%.

JSW akcje

Ryvu Therapeutics akcje

40 rekomendacji w minionym miesiącu

Z 30 rekomendacji kupna w 9 przypadkach cena docelowa przewyższa obecną o ponad 50%. Oprócz wspomnianego Ryvu Therapeutics (+103%) najwyższym potencjałem do wzrostu cechują się obecnie Votum (+90%), Artifex Mundi (+83%) oraz Celon Pharma (+61%).

Votum akcje

Artifex Mundi akcje

Zobacz także: Lawinowy wzrost wyroków sądowych o unieważnieniu umów kredytowych zapowiada rekordowy kwartał dla Votum

W przypadku 4 spółek maklerzy radzili sprzedaż akcji. Wśród nich najwyższy potencjał do spadku ma Śnieżka, której cena zdaniem analityków z Ipopema Securities może spaść o 27%. Negatywnie zostały również ocenione Industrial Milk Company (-19,94%), Sygnity (-26%) oraz Movie Games (-12%).

Movie Games akcje

W lipcu 16 rekomendacji zostało wystawionych w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Analitycznego.

Zobacz także: Ferro, Synektik, VIGO i 11 innych, prognoz analityków dla wyników za 2Q2022 spółek z warszawskiego parkietu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.