Transition Technologies MS rozważa ofertę publiczną i debiut na GPW | StrefaInwestorow.pl
Inwestowanie w obligacje 2024 - pomóż w rozwoju Strefy Inwestorów: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat inwestowania... Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 lip 2024, 09:55

Transition Technologies MS rozważa ofertę publiczną i debiut na GPW

Transition Technologies MS (TTMS), spółka IT specjalizująca się w nowoczesnym outsourcingu opartym o tzw. usługi zarządzane (managed services) dla dużych międzynarodowych firm, złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wznowienie postępowania prospektowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na GPW.

TTMS, który jest częścią informatycznej grupy Transition Technologies (TT), działa w Polsce oraz na wielu atrakcyjnych rynkach międzynarodowych, w tym poprzez zagraniczne biura i spółki zależne w Danii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Indiach i Malezji. TTMS koncentruje się na klientach przede wszystkim z sektorów wymagających wysokich kompetencji: farmaceutycznym, medycznym, zbrojeniowym. Firma, która wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie informatyczne, takie jak Adobe Experience Manger, Microsoft Azure Cloud, Salesforce rozwija również ofertę w oparciu o rozwiązania technologiczne bazujące na generatywnej sztucznej inteligencji.

- Jesteśmy spółką o międzynarodowym zasięgu, a naszym celem jest zdobycie pozycji globalnego dostawcy usług IT. Od początku działalności notujemy dynamiczne wzrosty przychodów. Zwłaszcza w ostatnich dwóch latach znacząco urośliśmy zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Przejęliśmy dwie zagraniczne spółki w Danii i Szwajcarii, założyliśmy spółkę w Indiach i zwiększyliśmy zatrudnienie do blisko 800 osób na koniec 2023 r. Ze względu na panujące tendencje rynkowe, związane z dynamicznym postępem technologicznym, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji i potrzebą ciągłego rozwoju systemów IT, jesteśmy przekonani, że rynek na którym działamy ma bardzo dobre perspektywy rozwoju – mówi Sebastian Sokołowski, prezes TTMS.

Na koniec 2023 r. TTMS miał 217,1 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 183,4 mln zł rok wcześniej i 136 mln zł w 2021 r., co oznacza CAGR w wysokości 30%.

Wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego TTMS został złożony do Komisji Nadzoru Finansowego w 2021 r. Ze względu na niesprzyjającą sytuację geopolityczną (napaść Rosji na Ukrainę) oraz związaną z tym dużą zmienność rynków finansowych postępowanie zostało zawieszone w marcu 2022 r.

- Jestem przekonany, że oferty publiczne spółek z ekspozycją na ciekawy, perspektywiczny i dynamicznie rosnący rynek, które mogą pochwalić się rosnącymi przychodami oraz ambitnymi planami rozwoju, mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem inwestorów. Zakładamy dalszy dynamiczny rozwój, również poprzez selektywne akwizycje na rynkach zagranicznych. Doświadczenie w przejmowaniu firm już mamy – na początku tego roku kupiliśmy szwajcarską spółkę Pixel Plus, a w 2021 r. duńską spółkę ConCor (obecnie TTMS Nordic) - dodaje Sebastian Sokołowski.

TTMS chce być spółką regularnie wypłacającą akcjonariuszom dywidendę. Zarząd TTMS zamierza, w zależności od sytuacji finansowej spółki, rekomendować Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy w kwocie co najmniej 50% zysku netto spółki.

Głównym akcjonariuszem TTMS jest spółka Transition Technologies (ponad 33,4 proc.). Pozostali akcjonariusze to Sebastian Sokołowski, prezes TTMS (20 proc.), po 16,7 proc. mają Konrad Świrski, prezes TT oraz Tomasz Gilarski, współzałożyciel Grupy TT. Po 6,6 proc. mają członkowie zarządu TTMS Adam Kaczmarczyk i Krzysztof Zapała.

Harmonogram oraz parametry potencjalnej transakcji zostaną przedstawione do publicznej wiadomości w momencie publikacji prospektu.

O spółce TTMS:

Transition Technologies MS (TTMS) to szybko rosnący dostawca nowoczesnego outsourcingu IT w Polsce i na rynkach zagranicznych. TTMS należy do Grupy Transition Technologies, jednego z największych podmiotów branży IT w Polsce.

TTMS świadczy usługi rozwoju i utrzymania systemów IT, kompleksowej realizacji projektów, konsultingu IT, szkoleń e-learningowych, dedykowanych centrów obsługi. Spółka koncentruje się na segmentach wymagających wysokich specjalizacji, jak farmacja, przemysł oraz posiada koncesje i certyfikaty pozwalające ubiegać się o zlecenia w segmencie obronnym.

Wśród wykorzystywanych przez TTMS technologii, kompetencji są m.in.: Adobe Experience Manager (AEM), cloud computing, rozwiązania Microsoft, platforma Salesforce, systemy klasy Enterprise, Data Science, Business Intelligence. Spółka jest certyfikowanym partnerem Adobe, Salesforce i Microsoft oraz posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę znającą lokalne rynki.

TTMS zatrudnia ponad 800 specjalistów i działa na trzech kontynentach. Posiada spółki zależne: TTMS Software UK (Wielka Brytania), TTMS Software (Malezja), TTMS Nordic (Dania), Pixel Plus (Szwajcaria) oraz TTMS Software India (Indie). W Polsce ma 8 biur w Białymstoku, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Celem TTMS jest stanie się globalnym dostawcą usług IT.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost