Bioceltix ustalił cenę emisyjną akcji. Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie akcje w ofercie
Inwestowanie w obligacje 2024 - pomóż w rozwoju Strefy Inwestorów: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat inwestowania... Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 cze 2024, 10:02

Bioceltix ustalił cenę emisyjną akcji. Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie akcje w ofercie

Bioceltix, spółka biotechnologiczna rozwijająca produkty lecznicze dla zwierząt, zakończyła przyspieszoną budowę księgi popytu i ustaliła cenę emisyjną. Spółka zaoferuje maksymalną liczbę akcji w ofercie, a fundusz inwestycyjny sprzeda cały planowany pakiet akcji. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na budowę wytwórni farmaceutycznej, wytwarzającej produkty lecznicze oparte na komórkach macierzystych - największej tego typu wytwórni na świecie.

Bioceltix rozwija nowoczesne produkty lecznicze dla zwierząt towarzyszących, ze szczególnym uwzględnieniem psów i koni. Spółka stosuje autorską technologię wytwarzania leków biologicznych opartą na mezenchymalnych komórkach macierzystych. Technologia Bioceltix umożliwia podanie komórek macierzystych od zdrowych dawców do dużej liczby pacjentów w modelu allogenicznym, co pozwala na natychmiastowe zastosowanie leków w klinikach weterynaryjnych.

Zarząd spółki przekazał informację o zakończeniu procesu przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) na nowo emitowane akcje oraz akcje sprzedawane przez akcjonariusza Infini ASI. Na podstawie uzyskanych wyników ABB, spółka zawarła porozumienie z akcjonariuszem sprzedającym i firmami inwestycyjnymi, ustalając liczbę i cenę akcji oferowanych w ramach oferty publicznej.

W wyniku porozumienia, liczba nowo emitowanych akcji serii M oferowanych w ramach oferty publicznej została ustalona na 795.000 sztuk, czyli na maksymalną liczbę założoną w ofercie. Cenę emisyjną ustalono w wysokości 58,00 zł za jedną akcję. Ponadto, liczba akcji sprzedawanych przez akcjonariusza sprzedającego została określona na 250.000 sztuk, czyli na wszystkie akcje w posiadaniu funduszu, z ceną sprzedaży wynoszącą 55,00 zł za jedną akcję. Oznacza to całkowite wyjście z inwestycji w spółkę funduszu Infini ASI oraz pozyskanie znaczących środków na dalszy rozwój działalności.
 

Kurs akcji Bioceltix

Bioceltix (1)

Zobacz także: Bioceltix rozpoczyna procedurę rejestracyjną leku na osteoartrozę u psów. Spółka złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków

Budowa największej tego typu wytwórni komórek macierzystych na świecie

Bioceltix planuje przeznaczyć wpływy netto z emisji akcji serii M na budowę nowej wytwórni farmaceutycznej, która ma stać się największym na świecie zakładem wytwarzającym produkty lecznicze oparte na komórkach macierzystych. Nowa wytwórnia zostanie przystosowana do produkcji co najmniej 100 tys. dawek terapeutycznych produktu leczniczego na osteoartrozę u psów rocznie. Spółka szacuje całkowite nakłady inwestycyjne na realizację etapu I na poziomie około 9 mln euro. Dzięki tej inwestycji Bioceltix zamierza zwiększyć swoje moce produkcyjne i wprowadzić na rynek innowacyjne produkty lecznicze.

„Środki te pozwolą na uruchomienie nowej wytwórni i przemysłową produkcję naszych flagowych produktów: dwóch przeznaczonych dla psów, na osteoartrozę oraz na atopowe zapalenie skóry, i trzeciego przeznaczonego dla koni cierpiących z powodu zmian zwyrodnieniowych stawów” – wyjaśnia dr inż. Paweł Wielgus, członek zarządu Bioceltix.

Obecne moce wytwórcze firmy są ograniczone do około 30 tys. dawek terapeutycznych leku na osteoartrozę rocznie, co wystarczy na pilotażową sprzedaż pierwszego produktu. Nowa wytwórnia ma osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie co najmniej 100 tys. dawek terapeutycznych już w pierwszym roku działalności. Nakłady inwestycyjne na tym etapie wynoszą około 9 mln euro, a dalsze zwiększanie produkcji będzie możliwe dzięki przychodom ze sprzedaży pierwszego produktu.

„Pozyskane z aktualnej emisji akcji środki i budowa nowej wytwórni umożliwią nam zajęcie silnej pozycji rynkowej i zbudowanie trwałej przewagi konkurencyjnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nasz zakład będzie największą tego typu wytwórnią komórek macierzystych na świecie” – zwraca uwagę Paweł Wielgus.

Firma zakłada sprzedaż swoich produktów na rynkach międzynarodowych, co wymaga dużych wolumenów produkcji. Nowa wytwórnia ma być certyfikowana i planuje rozpocząć produkcję w połowie 2026 roku, co pozwoli Bioceltix na skokowy wzrost produkcji i osiągnięcie odpowiedniej skali biznesu.

Zobacz także: Bioceltix rusza z ofertą akcji. Celem pozyskanie kapitału na budowę wielkoskalowej wytwórni komórek macierzystych

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost