Dywidenda z ASBiS w 2023 roku będzie rekordowa. Rada dyrektorów poinformowała o rekomendacji wypłaty zysku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
29 mar 2023, 10:56

Dywidenda z ASBiS w 2023 roku będzie rekordowa. Rada dyrektorów poinformowała o rekomendacji wypłaty zysku

Rada dyrektorów ASBISc Enterprises Plc zarekomendowała wysokość dywidendy z zysków za 2022 r. Wypłata będzie uzupełnieniem wypłaconej już w grudniu zaliczki.

Inwestorzy w tym roku otrzymają wypłatę w wysokości 0,25 USD na akcję. Razem z wypłaconą zaliczką w grudniu w wysokości 0,20 USD, tegoroczna, łączna, dywidenda z zysku za 2022 roku wyniesie 0,45 USD na akcję i będzie najwyższą w historii spółki. W zeszłym roku dywidenda wyniosła 0,30 USD.

„Pomimo trudności oraz niepewności na początku roku, zamknęliśmy naprawdę bardzo dobry rok, szczególnie pod względem zyskowności, dlatego zdecydowaliśmy o rekomendacji dywidendy na rekordowo wysokim poziomie. Jestem przekonany, że ten rok również będzie dla nas dobry, czego beneficjentami będą również nasi akcjonariusze” – mówi CEO Grupy Asbis, Serhei Kostevitch.

Zobacz także: „Inwestycje na nowych rynkach trwają i będą kontynuowane przez cały 2023 rok” - relacja czatu z wiceprezesem Grupy ASBIS

Przy ustalaniu poziomu dywidendy rada dyrektorów wzięła pod uwagę planowane inwestycje na tegoroczny rok, w tym kontynuację rozbudowy biznesu na obiecujących rynkach w Azji Centralnej, umocnienie pozycji w Europie Zachodniej, rozpoczęcie działalności na rynkach afrykańskich oraz intensywny rozwój działalności ASBIS Robotic.
 

Kurs akcji ASBIS od początku 2021 roku

ASBiS (1)

Dywidendy regularnie podnoszone od 7 lat

Spółka wypłaciła pierwszą dywidendę w 2008 r. ale regularne wypłaty rozpoczęły się dopiero od 2017 r. Od tamtej pory corocznie podnoszona kwota dywidendy osiągnęła kilkukrotnie większe wartości.

„ASBIS wypłaca dywidendę nieprzerwanie od 7 lat. Uważamy, że jest to waży element naszej polityki związanej z docenieniem akcjonariuszy firmy” - podsumowuje Serhei Kostevitch.

Zwyczajem spółki jest wypłata dywidendy dwa razy w roku. Pierwsza część jest przekazywana akcjonariuszom między listopadem a grudniem w formie zaliczki, a druga część dopiero po ogłoszeniu wyników rocznych.
 

Dywidendy Asbis w latach 2008 – 2022 w PLN

Dywidendy ASBIS

Zobacz także: Asbis. dywidendy, rekomendacje, notowania, wyniki finansowe w Strefie Inwestorów 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.