Czerwiec będzie obfitował w wiele ważnych konferencji branży gamingowej. Które wydarzenia inwestorzy z GPW powinni śledzić?
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
02 cze 2023, 13:19

Czerwiec będzie obfitował w wiele ważnych konferencji branży gamingowej. Które wydarzenia inwestorzy z GPW powinni śledzić?

Czerwiec jest intensywnym miesiącem w branży gier. I pomimo odwołanych, największych targów E3, to nadal gracze mogą liczyć na ciekawe wydarzenia w tym miesiącu. Na jednym z nich, Summer Game Fest, rozpocznie się kampania marketingowa Phantom Liberty, dodatku do Cyberpunka.

Targi E3 to najpopularniejsze wydarzenie w branży gier. W tym roku zostały one odwołane i pojawia się pytanie czy największe targi przestaną istnieć. Jednak gracze nie muszą mieć powodów do zmartwień, ponieważ kalendarz w czerwcu jest wypełniony konferencjami. Wśród nich najważniejszym wydarzeniem dla polskiego gamingu będzie rozpoczęcie kampanii marketingowej pierwszego dodatku do Cyberpunka, zatytułowanego Phantom Liberty. Na ten moment nie wiadomo, czy Redzi odsłonią również datę premiery, choć na ten temat nie milkną spekulacje.

Poniżej znajduje się zestawienie najważniejszych wydarzeń zaplanowanych, głównie na początek czerwca. Warto dodać do niego Steam Next Festival, który odbędzie się w dniach 19-26 czerwca i na którym polscy deweloperzy chętnie prezentują dema swoich nadchodzących produkcji. W połowie miesiąca, bo 14 czerwca odbędzie się również coroczna konferencja inwestorska 11 bit studios, na której możemy poznać więcej szczegółów na temat portfolio wydawniczego spółki.
 

Zobacz także: Wyniki CD PROJEKT za I kwartał zdecydowanie powyżej konsensusu analityków. Kampania marketingowa Phantom Liberty rusza już w czerwcu

Gamingowy czerwiec

Czerwiec stoi pod znakiem konferencji w branży gier. Na licznych eventach prezentowane są długo wyczekiwane czy też nowe, duże tytuły. Na pewno wiele osób pamięta targi E3 z 2019 roku, kiedy pokazano Cyberpunka, kolejną grę z serii snajperskiej CI Games czy Blair Witch od Bloobera. W tym roku na pewno możemy liczyć na prezentację kolejnych materiałów z dodatku do Cyberpunka, czyli Phantom Liberty.

Phantom Liberty jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w polskiej branży. Będzie to pierwszy dodatek do Cyberpunka, po 3 latach od premiery. W sieci nie milkną spekulacje na temat ewentualnej premiery. Początkowo pojawiały się głosy, że będzie to w czerwcu bądź lipcu, teraz termin przesunął się na sierpień.
 


Jak wiadomo z licznych zapowiedzi, 2023 rok ma być rokiem dużych premier w polskiej branży gier. Mowa nie tylko o Phantom Liberty, ale również Lords of the Fallen od CI Games, Silent Hill 2 od Bloober Team czy House Flipper 2 od PlayWaya. Dlatego warto obserwować nadchodzące wydarzenia.

Na rodzimym rynku, już w połowie czerwca odbędzie się konferencja inwestorska 11 bit studios. Tutaj pojawia się ważne pytanie, czy spółka zdradzi szczegóły na temat Frostpunka 2. Jednak jak wynika z raportu kwartalnego spółki, w tym roku szykowane są dwie premiery: The Invincible od Starward Industries oraz The Thaumaturge od studia Fool’s Theory.

Jak widać, odwołane targi E3 to nic straconego. W ich miejsce pojawia się wiele innych, ciekawych eventów i nie powinno to być żadnym zagrożeniem dla przyszłych konferencji. „Wydaje się, że teraz jest walka o to kto zajmie miejsce po targach E3. Jest Geoff Keighley, który robi swój event i chce być konkurencją dla największych wydarzeń w branży. Jest kilka innych przedsięwzięć przemysłu spotkań. Z perspektywy Europy, targi E3 były bardzo istotne. Jednak są również targi w Korei czy Chinach, które mają ogromny wpływ na branżę. W tej chwili Emiraty Arabskie organizują imprezę gamingową w Dubaju. To są regiony, które się rozwijają w branży” – mówił w wywiadzie dla Strefy Inwestorów Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Zobacz także: Brak chętnych na akcje PCF Group na GPW. W ramach SPO udziały obejmie jedynie Krafton, a spółka nie pozyska zakładanej kwoty

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.