Nowa strategia The Farm 51. Twórcy „World War 3” stawiają na nowy RPG i tytuł multiplayer
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
07 gru 2023, 11:39

Nowa strategia The Farm 51. Twórcy „World War 3” stawiają na nowy tytuł w universum „Charnobylite” oraz produkcję w trybie multiplayer

Studio z Gliwic zapowiedziało nową strategię na lata 2023-2026, w której zapowiedziano m.in. nową produkcję w oparciu o „Charnobylite” oraz koncepcyjny projekt o kodowej nazwie „Wardevil”.

Oprócz rozwijania nowych produkcji, The Farm 51 nie zamierza zapomnieć o „Chernobylite”. W I półroczu 2024 r. do sprzedaży ma wejść tzw. wersja ultimate, a na przełomie 2024 r. i 2025 r. gra będzie miała premierę na konsolach Nintendo Switch. Ogłoszenie nowej strategii zbiegło się w czasie ze sprzedażą praw własności intelektualnej produkcji „World War 3” (WW3).

Zobacz także: Dalsza monetyzacja World War 3, rozwój Chernobylite i prezentacja nowego projektu. Czyli o najbliższych wyzwaniach The Farm 51

Uwaga skupiona na „Charnobylite”

Aż do 2026 r. spółka zamierza przede wszystkim pracować nad tytułem o roboczej nazwie „Charnobyfull”, czyli grą w oparciu o uniwersum „Chernobylite”. Jak czytamy w strategii, będzie to gra „post-apo action RPG” (ang. "postapokaliptyczna gra akcji"), zawierająca jednocześnie otwarty świat. Firma w rozwoju nowego tytułu chce mocniej postawić na rozwój postaci i swobodę rozgrywki. Co więcej, wprowadzony ma zostać tryb kooperacyjny, a niewykluczony jest też tryb multiplayer. Twórcy podkreślają, że gracz będzie miał do dyspozycji m.in. większy świat, liczbę postaci oraz broni, a także wydłużony zostanie czas rozgrywki.
 

strategia F51


Gra powstać ma w oparciu o silnik Unreal Engine 5, a przy jej tworzeniu na szeroką skalę będą wykorzystane narzędzia AI. Co ważne, premiera tytułu ma nastąpić w 2025 r., a pierwsze działania marketingowe pojawią się już w przyszłym roku.
 

F51 wykres


Oprócz tego The Farm 51 pracuje nad produkcją o kodowej nazwie „Wardevil”, czyli grą multiplayer, która ma być połączeniem gatunku „military survival” (gra polegająca na jak najdłuższym przetrwaniu - red.) oraz „stealth” (trzeba pozostać niezauważonym - red.). W tym momencie tytuł jest jednak w fazie koncepcyjnej, której celem jest zbadanie głównych założeń rozgrywki.

Poza nowymi produkcjami, firma zdecydowała się wejść w nową branżę zakładając start-up, którego celem będzie tworzenie technologii do celów cywilnych i obronnych.
 

kluczowe projekty F51

Częściowe pożegnanie z „World War 3”

Oprócz ogłoszenia nowości, w środę spółka zdecydowała się zawrzeć porozumienie z wydawcą „World War 3”, czyli z podmiotem GRN+. Dzięki niemu The Farm 51 dokonało warunkowego przeniesienia praw własności intelektualnej do wspomnianego tytułu, za co otrzyma wynagrodzenie. Jednocześnie, po przekroczeniu określonego w umowie progu przychodowego, firma otrzymywać ma określony procent przychodów z tytułu sprzedaży „World War 3”.

"Wynagrodzenie należne emitentowi z tytułu przeniesienia praw własności intelektualnej do WW3 zostanie uiszczone w transzach, zgodnie z harmonogramem przyjętym przez strony w porozumieniu. Ponadto GRN+ zobowiązał się do uiszczania na rzecz emitenta opłat stanowiących określony procent od nadwyżki określonego w porozumieniu progu przychodu netto osiągniętego z tytułu sprzedaży gry, przy czym opłaty te będą należne w sytuacji osiągnięcia progu w ciągu 3 lat od dnia zawarcia porozumienia, a emitent będzie uprawniony do ich pobierania w ciągu 2 lat od osiągnięcia progu" czytamy w komunikacie.

Zobacz także: World War 3 od The Farm 51 po raz kolejny zalicza nieudany start, pomimo 4 lat od pierwszej premiery projektu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.