Strategia pozyskania finansowania i plany rozwoju Advanced Graphene Products [Webinar z prezesem zarządu spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
30 mar 2023, 12:28

Strategia pozyskania finansowania i plany rozwoju Advanced Graphene Products [Webinar z prezesem zarządu spółki]

Advanced Graphene Products (AGP) to jedyna polska firma, która z powodzeniem komercjalizuje wykorzystanie grafenu w przemyśle. Spółka posiada szereg innowacyjnych technologii – obok opatentowanego grafenu HSMG®, wykorzystywanego z sukcesem m.in. w projektach zaawansowanych sensorów kriogenicznych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, ma także wypracowane w firmie receptury z wykorzystaniem grafenu płatkowego, które mają ogromny potencjał rynkowy m.in. w produkcji pokryć antykorozyjnych i innych wzbogaconych komponentów. AGP jest także producentem filamentu z grafenem do druku 3D, który jest sprzedawany w Polsce oraz innych krajach EU.

Spółka niedawno ogłosiła strategię pozyskania finansowania z emisji nowych akcji z przeznaczeniem na wzrost skali produkcji i sprzedaży, komercjalizację zastosowania grafenu w innowacyjnych obszarach oraz rozwój R&D. Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w dniu 27 marca 2023 r. akcjonariusze spółki podjęli uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji 4 368 550 nowych akcji serii D.

Spółka zawarła umowę inwestycyjną z kluczowymi akcjonariuszami: Piotrem Zawistowskim i Bartoszem Klinowskim, w ramach której:

  • Kluczowi akcjonariusze dokonają zbycia łącznie do ok. 3 043 550 aktualnie posiadanych przez nich akcji spółki w trybie Oferty Publicznej na rzecz potencjalnych nowych inwestorów spółki;
  • Środki pozyskane przez nich ze sprzedaży akcji zostaną w całości przeznaczone na dokapitalizowanie spółki, czyli objęcie akcji nowej emisji serii D.

Środki pozyskane przez spółkę z emisji nowych akcji będą przeznaczone na dalszy rozwój produktów z grafenem, w tym na wprowadzenie na rynek amerykański filamentu „PROGRAFEN” do druku 3D, zwiększenie skali produkcji grafenu płatkowego, komercjalizację zastosowania grafenu płatkowego w nowych obszarach: pokryciach antykorozyjnych, cemencie, żywicach, olejach i kompozytach oraz rozwój badań R&D nad zastosowaniem grafenu w zbiornikach do magazynowania wodoru. Część środków z emisji w kwocie 1 mln zł zostanie przeznaczone na spłatę pożyczek udzielonych Spółce przez głównego akcjonariusza.

O strategii pozyskania finansowania oraz planach rozwoju będzie można posłuchać podczas webinaru z prezesem zarządu Advanced Graphene Products, Arturem Wiechczyńskim. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 marca 2023 roku o godz. 13:30. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w czwartek, 30 marca 2023 roku o godz. 13:30. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.