Przyszłość branży gier oraz mediów gamingowych – Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński z Polsat Games - Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
28 sie 2022, 17:40

Przyszłość branży gier oraz mediów gamingowych – Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński z Polsat Games - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Obydwoje swoją historię z dziennikarstwem zaczynali już za młodych lat. Od początku interesowali się grami i do dzisiaj obserwują nie tylko krajowy, ale również globalny rynek gier. Tadeusz Zieliński pogodził karierę dziennikarza z produkcją gier, natomiast Radosław Nałęcz skupił się na przybliżeniu tego świata jak największej liczbie odbiorców. Z prowadzącymi program „Faux Paux” w Polsat Games rozmawiamy o kondycji mediów gamingowych, możliwościach e-sportu na rynku, produkcji gier od kuchni, ale również ich długoletniej historii dziennikarskiej.

W tym odcinku podcastu odchodzimy trochę od tematyki inwestycyjnej, aby pokazać inwestorom, że produkcja gier nie jest taka łatwa, jak może się wydawać. Poruszamy również temat kondycji mediów gamingowych, które zdaniem niektórych przeżywają kryzys. Szansą na ich „renesans” może być e-sport, który bije rekordy popularności.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Natalia Kieszek @KieszekNatalia) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 63.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

00:01:00 Początki kariery Tadeusza Zielińskiego i Radosława Nałęcza
00:07:49 Kryzys mediów gamingowych
00:13:00 Czy e-sport jest szansą dla mediów gamingowych?
00:19:10 Przepis na grę z Cybepunkiem w tle
00:26:28 Spojrzenie na polskie spółki notowane na giełdzie
00:30:08 Czy jest miejsce na mniejsze produkcje na rynku?
00:35:30 Usługi na rynku gier
00:43:40 Czy polskie produkcje są dostrzegane na globalnym rynku?
00:45:20 Jak założyć własną spółkę gamingową?
00:50:52 Największa „faux paux” w karierze
 

Radosław Nałęcz

Prezenter radiowy i telewizyjny oraz były redaktor naczelny telewizji Polsat Games. W mediach od połowy lat 90-tych XX wieku. Współtwórca formatów telewizyjnych - “Faux Paux”, “Deja Vu” oraz “Mistrz gry”, w których gości przedstawicieli polskiej branży growej (i nie tylko). Pasjonat gier, fan komiksów, gadżeciarz, który stara się przybliżyć świat gamingu możliwie jak największemu gronu odbiorców. Obecnie pełni funkcję Business Development Managera w firme FRENZY, gdzie odpowiada za realizację projektów z branży gamingowej i esportowej.

Tadeusz Zieliński

W branży gier od 26 lat, zaczynał jako dziennikarz prasowy (miesięcznik Gambler, później Komputer Świat Gry i Play PC), przez lata związany z telewizją Canal+ i kanałem Hyper, poświęconym grom. Od 2012 po drugiej stronie barykady - zajmował się społecznością, marketingiem i PR, by w końcu ziścić marzenie pracy jako pełnoprawny developer gier. Obecnie dyrektor kreatywny w studiu Red Square Games.

Natalia Kieszek

W Strefie Inwestorów pracuje od 2019 roku. Od początku pracuje jako dziennikarz specjalizujący się w tematyce spółek z branży gier. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News