Czat inwestorski KGHM - Wyniki finansowe Grupy za III kwartał
Obrazek użytkownika Czaty
17 lis 2023, 13:02

Wyniki finansowe KGHM za III kwartał 2023 roku – czat inwestorski z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Mateuszem Wodejko

KGHM Polska Miedź S.A. to spółka specjalizująca się w wydobyciu i przetwórstwie metali surowców naturalnych – przede wszystkim miedzi i srebra. Grupa od lat znajduje się w czołówce światowych producentów obu metali.

W I półroczu 2023 r. KGHM zanotował 401 mln zł zysku netto. Przychody wyniosły 17,757 mld zł, a EBITDA spółki za pierwsze 6 miesięcy wyniosła 2,2 mld zł. W tym roku firma planuje najwyższy w historii poziom nakładów inwestycyjnych i kapitałowych, które mają wynieść 3,250 mld zł, natomiast pozostałe nakłady inwestycyjne są planowane na poziomie 2,129 mld zł.

W październiku Grupa zawarła z Bogdanką list intencyjny dotyczący współpracy przy projektach wydobywczych w zakresie surowców przyszłości, kluczowych dla zrównoważonej transformacji.

„Będziemy analizować poszczególne projekty. Jest takich możliwości stosunkowo dużo, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Będziemy analizować możliwości inwestycyjne, ich rentowność, zastanawiać się nad kierunkami. Rozpoczniemy sporządzanie analiz strategicznych, surowcowych. Bogdanka ma w swoim portfolio takie dokumenty, my również, więc będziemy się wymieniać doświadczeniami. Powstaną zespoły robocze. Celem jest znalezienie takich przedsięwzięć inwestycyjnych w tym obszarze, które moglibyśmy zrealizować wspólnie” – powiedział prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

O wynikach KGHM za III kwartał 2023 roku będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się w piątek, 17 listopada 2023 r. o godz. 13:00. Grupę reprezentować będzie Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, Mateusz Wodejko.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 17 listopada 2023 r. o godz. 13:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.