BioMaxima zadebiutuje na głównym rynku GPW już za kilka dni
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 sty 2022, 13:08

BioMaxima zadebiutuje na głównym rynku GPW już w poniedziałek. To pierwszy debiut w 2022 r.

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań działającej w obszarze biotechnologii spółki BioMaxima. Spółka przeniesie notowania z NewConnect na parkiet podstawowy w poniedziałek, 31 stycznia. To będzie pierwszy. debiut na głównym rynku GPW w tym roku.

BioMaxima jest polskim producentem podłoży mikrobiologicznych, odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Dystrybuuje też produkty światowych firm diagnostycznych. Jej klientami są firmy działające na rynku medycyny laboratoryjnej, weterynaryjnej i przemysłowej.

Na początku stycznia spółka poinformowała o podpisaniu umowy na dostawy testów do diagnostyki SARS-Cov-2 z jednostką finansów publicznych. Wartość kontraktu szacowana jest na 94,8 mln zł. Według zarządu BioMaxima, umowa będzie miała „bardzo istotny” wpływ wyniki bieżącego półrocza.

Zobacz także: BioMaxima ma umowę na dostawy testów za 94,8 mln zł

Przeniesienie notowań na główny rynek już w poniedziałek

BioMaxima obecna jest na NewConnect od 2010 r. Teraz przenosi notowania na parkiet podstawowy GPW. Pierwszy dzień notowań został wyznaczony na poniedziałek, 31 stycznia 2022 r.

Spółka będzie pierwszym debiutantem na GPW w tym roku. BioMaxima będzie notowana pod niezmienioną skróconą nazwą BIOMAXIMA i tickerem BMX.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.