Vortex Energy zawiesza ofertę publiczną akcji oraz debiut na głównym rynku GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 mar 2022, 17:16

Vortex Energy zawiesza ofertę publiczną akcji oraz debiut na głównym rynku GPW

Zarząd Vortex Energy poinformował w czwartek, 3 marca o czasowym zawieszeniu trwającej oferty publicznej akcji ze względu na obecną sytuację na rynkach kapitałowych. Spółka może przesunąć IPO na późniejszy termin.

Inwestorzy w ofercie publicznej Vortex Energy, działającego w sektorze OZE od 18 lat, mogli zapisać się na akcje o wartości do 238 mln zł. Spółka planowała pozyskać do 150 mln zł netto na akwizycje projektów i przyspieszenie realizacji celów strategicznych.

„Decyzja Spółki związana jest z inwazją Rosji na Ukrainę i negatywnym wpływem tego wydarzenia na rynki finansowe w postaci wysokiej niestabilności cen akcji. Intencją Spółki jest przeprowadzenie transakcji po ustabilizowaniu się otoczenia rynkowego, co pozwoli na podjęcie decyzji inwestycyjnych przez potencjalnych inwestorów, którzy wyrazili zainteresowanie ofertą. Wszelkie decyzje Spółki w zakresie nowego harmonogramu zostaną przekazane do publicznej wiadomości w stosownym momencie” - czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Zobacz także: Debiut Vortex Energy z sektora OZE: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Co dalej z zapisami i planami debiutu na GPW

Jak podaje spółka w komunikacie: "W związku z zawieszeniem oferty złożone przez inwestorów zapisy na akcje oferowane oraz dokonane przez inwestorów wpłaty uważane będą za ważne, jednakże inwestorzy będą mogli wycofać złożone zapisy poprzez złożenie stosownego oświadczenia na piśmie uczestnikowi konsorcjum detalicznego, za pośrednictwem którego dany inwestor złożył zapis. Oświadczenie, o którym mowa może zostać złożone w terminie 15 dni roboczych następujących po dniu przekazania do publicznej wiadomości suplementu do prospektu (czyli do 24 marca 2022 r.)."

Vortex Energy zamierza powrócić w przyszłości do przeprowadzenia oferty publicznej, gdy warunki rynkowe będą bardziej sprzyjające. Spółka nie podała na razie daty powrotu do zawieszonego dziś procesu IPO.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.