Debiut SDS Optic na NewConnect w przyszłym tygodniu. Spółka rozwija platformę do diagnostyki medycznej
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
11 mar 2022, 09:16

Debiut SDS Optic na NewConnect w przyszłym tygodniu. Spółka rozwija platformę do diagnostyki medycznej

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań SDS Optic. Spółka zadebiutuje na NewConnect we wtorek, 15 marca 2022 r.

Spółka rozwija autorską platformę technologiczną inPROBE służącą do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym w chorobach nowotworowych, zakaźnych, wirusowych, bakteryjnych oraz grzybicznych.

SDS Optic opracował innowacyjną i unikalną w skali globalnej światłowodową mikrosondę inPROBE. Sonda jest biosensorem o wysokim poziome czułości i specyficzności, pozwalający na wykonanie biologicznego pomiaru stężenia konkretnego biomarkera. Ma być alternatywą dla tradycyjnej biopsji, która jest bardziej inwazyjna i czasochłonna w zastosowaniu.

Spółka skupia się na rozwoju i komercjalizacji mikrosondy w diagnostyce i leczeniu celowanemu markerów HER2-dodatniego raka piersi. Rozwijana przez SDS Optic technologia jest alternatywną metodą diagnostyczną dla bardziej czasochłonnej i bardziej inwazyjnej, tradycyjnej biopsji.

Niedawno do SDS Optic dołączył dr Łukasz Wujak, który posiada wieloletnie doświadczenie jako konsultant w procesach badań klinicznych, a także w klinicznym rozwoju produktów i ich wprowadzeniu na rynek. Doktor objął stanowisko Medical Research Associate.

„Współpracę z SDS Optic traktuję jako wyróżnienie z uwagi na całokształt organizacji oraz unikalną w skali globalnej technologię. Cieszę się, że będę mógł być częścią procesu wprowadzenia na rynek tak przełomowego narzędzia, jakim jest mikrosonda inPROBE. W mojej ocenie to obiecująca i wysoce innowacyjna technologia, która pozwoli lekarzom wykonać szybką i precyzyjną diagnostykę pacjentów. Wierzę, że wspólnie z zespołem naukowym SDS Optic rozwiniemy potencjał platformy inPROBE do wielu nowych zastosowań, na które czeka rynek” - mówi dr Łukasz Wujak, Medical Research Associate w SDS Optic.

Dr Łukasz Wujak Będzie odpowiedzialny za kontakty z międzynarodowym środowiskiem medyczno-naukowym. Wesprze tym samym proces komercjalizacji technologii inPROBE.

Zobacz także: Zmierzający na NewConnect SDS Optic rozbudowuje zespół naukowy

Debiut SDS Optic już 15 marca

W pierwszej połowie 2021 r. SDS Optic przeprowadził ofertę prywatną akcji. Pozyskane środki w wysokości 11 mln zł pozwoliły na dalszy rozwój projektów B+R w dziedzinie pól aplikacyjnych technologii inPROBE.

Debiut na NewConnect nastąpi we wtorek, 15 marca 2022 r. Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą "SDSOPTIC” i tickerem "„SDS”". Będzie piątym debiutantem na alternatywnym rynku w 2022 r.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy w Strefie Inwestorow

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.