Debiut Noctiluca, spółki z branży OLED, już w przyszłym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
07 kwi 2022, 10:22

Debiut Noctiluca, spółki z branży OLED, już w przyszłym tygodniu

Noctiluca, spółka technologiczna zajmująca się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, zadebiutuje na NewConnect we wtorek 12 kwietnia 2022 r.

Spółka rozwija zaawansowane związki chemiczne, które używane są przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Jest jednym z trzech czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji. Spółka posiada dział B&R w Korei, współpracuje też z najważniejszymi instytutami badawczymi z Niemiec (KIT i FEP).

„Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i Hiperfluorescencję, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR).” - podaje spółka w komunikacie.

W styczniu podpisała umowę z LG Display w Korei.

„Umowa z LG Display to fundamentalne zdarzenie w rozwoju Noctiluca. Fakt rozpoczęcia współpracy z jednym z największych koncernów elektronicznych na świecie to nie tylko potwierdzenie jakości naszej technologii, ale przede wszystkim przejście do kolejnego etapu komercjalizacji” – wyjaśnia Krzysztof Czaplicki, członek Zarządu Noctiluca.

Zobacz także: Noctiluca rozpoczyna współpracę z LG Display

Debiut Noctiluca już we wtorek

Giełda Papierów Wartościowych podała w uchwale datę pierwszego notowania Noctiluca na alternatywnym rynku NewConnect. Spółka zadebiutuje we wtorek, 12 kwietnia 2022 r.

Spółka pozyskała we wrześniu w rundzie pre-IPO łącznie 8,7 mln zł przy wycenie 41 mln zł.

Noctiluca będzie notowana pod skróconą nazwą „NOCTILUCA” i tickerem „NCL”.

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.