Pełna wersja Uboat coraz bliżej. Trwają beta testy ważnej produkcji dla PlayWay
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
05 cze 2024, 07:30

Pełna wersja Uboat coraz bliżej. Trwają beta testy ważnej produkcji dla spółki PlayWay

Pod koniec maja zespół Deep Water Studio z grupy PlayWay rozpoczął beta testy, których zadaniem jest wyłapanie błędów i zbadanie reakcji graczy na ostatnie nowości. Pełna premiera tytułu możliwa już 22 lipca, tuż przed Frostpunkiem 2.

Uboat, czyli symulator okrętu podwodnego tworzony przez Deep Water Studio, został dobrze przyjęty podczas premiery w trybie wczesnego dostępu, o czym świadczą oceny graczy oraz szacowana przez Gamalytic sprzedaż na poziomie 0,5 mln kopii. Aktualnie prace skupiają się na dopieszczeniu tytułu przed premierą pełnej wersji.

Zobacz także: Wyniki PlayWay w I kw. 2024 roku vs. konsensus PAP

Ewolucja Uboata

Wspomniana premiera gry we wczesnym dostępie miała miejsce w 2019 r. Od tego czasu ponad 82% z 17 tys. recenzji jest pozytywnych, a w najlepszym momencie peak graczy wynosił niespełna 6 tys. Widać również, że możliwość uczestnictwa w testach i wypróbowania nowej zawartości ponownie przyciągnęła graczy.

Liczba graczy Uboata we wczesnym dostępie

Liczba graczy Uboat wczesny dostęp

Źródło: Steamdb

„Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej wieloletniej pracy nad Uboat. To projekt, który ewoluował i dojrzewał przez lata, odpowiadając na potrzeby zarówno zapalonych entuzjastów symulatorów, jak i graczy szukających wciągającej rozgrywki opartej na zarządzaniu. Uważamy, że udało nam się stworzyć grę, która oferuje unikalne doświadczenie, łącząc realizm i głębię symulacji z angażującą przygodą. Wierzymy, że wykorzystanie pełnego potencjału IP, które zbudowaliśmy jest wciąż jeszcze przed nami a nadchodzące wydanie będzie tego potwierdzeniem” mówi nam Marek Bartniczak z Deep Water Studio.

Od 27 maja trwają beta testy gry. Spółka w ten sposób testuje kwestie techniczne rozgrywki oraz chce zbadać reakcje graczy na wprowadzone nowości.

„Z jednej strony chcemy dokładnie przetestować wszystkie wprowadzone zmiany i upewnić się, że gra działa płynnie i bez błędów. Z drugiej strony, istotne jest dla nas zdanie graczy. Chcemy poznać ich opinie na temat nowych funkcji w grze, aby wprowadzić ewentualne zmiany przed premierą pełnej wersji. Najnowsza aktualizacja wprowadza do gry wiele nowych mechanik oraz nowe grywalne okręty, dlatego chcemy mieć pewność, że wszystkie te elementy zostały dopracowane na odpowiednim poziomie” dodaje Bartniczak.

Jak mówi nam przedstawiciel Deep Water Studio, dzięki premierze w trybie wczesnego dostępu i spokojnemu rozbudowywaniu rozgrywki, udało się zadowolić graczy, którzy dużą uwagę przywiązują do detali. Jednocześnie jednak produkcja ma przemawiać także do osób mniej zaznajomionych z łodziami podwodnymi.

Zobacz także: Dywidenda z PlayWay w 2024 będzie rekordowa. Zarząd przedstawił rekomendację w zakresie wypłaty zysku

Pełne wsparcie grupy

Podczas niedawnych aktualności prezes PlayWay Krzysztof Kostowski zapowiedział, że wraz z zespołem bierze pod uwagę 22 lipca jako datę premiery pełnej wersji Uboata (24 minuta nagrania). Przypomnijmy, że city builder Frostpunk 2 od 11 bit studios ma pojawić się na rynku 25 lipca. Choć data debiutu Uboata nie jest pewna, to wiadomo, że spółka celuje z premierą w II półrocze. Jeśli chodzi o marketing, Deep Water Studio może liczyć na wsparcie PlayWay.
 


„PlayWay jest dla nas cennym partnerem i zdecydowanie możemy liczyć na ich pełne wsparcie marketingowe. Przygotowujemy wspólnie szereg aktywności takich jak współpraca z popularnymi streamerami i youtuberami, którzy zaprezentują Uboat swojej publiczności” podkreślił Bartniczak.

Zobacz także: Premiery gier spółek z polskiej giełdy czerwiec 2024. Po spokojnym maju znowu czeka nas kilka premier

Brak giełdowych planów

W tym momencie zespół Deep Water Studio liczy cztery osoby i spółka nie planuje póki co zwiększać zatrudnienia. Aktualnie studio nie pracuje też nad innymi projektami niż Uboat. Nie ma też planów dotyczących tego, aby spółka pojawiła się na GPW.

„Na ten moment nie planujemy debiutu na GPW. Skupiamy się na rozwoju Uboat i ewentualnych przyszłych projektach” podsumowuje przedstawiciel grupy PlayWay.

Notowania PlayWay w ciągu ostatnich 12 miesięcy

PLW notowania (3)

Zobacz także: Gry Digital Melody pozytywnie zaskoczyły rynek. PlayWay pomaga jak może w dalszym rozwoju

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost