Rząd chce wesprzeć zarówno kredytobiorców, jak i budownictwo społeczne
Inwestowanie w obligacje 2024 - pomóż w rozwoju Strefy Inwestorów: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat inwestowania... Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
07 lut 2024, 14:37

Nie będzie miliona mieszkań, ale rząd chce wesprzeć zarówno kredytobiorców, jak i budownictwo społeczne

Nie będzie miliona mieszkań, minister rozwoju i technologii oświadczył, że nie powtórzy założeń wyborczych Trzeciej Drogi. Podkreślił jednak, że rząd będzie wspierał budownictwo społeczne.

Podczas programu TVP Info „Gość Poranka” Krzysztof Hetman opowiedział o nowym programie kredytowym, ale wspomniał również, że nie zamierza powtarzać obietnicy wyborczej klubu Trzecia Droga, dotyczącej budowy miliona mieszkań. Minister zwrócił jednak uwagę na to, że budownictwo społeczne jest ważne, a rząd będzie je wspierać.

Minister Hetman powiedział, że teraz rząd skupia się na trzech ważnych częściach całej układanki. „Przede wszystkim podaż, bo z tym mamy największy problem i w tej chwili takie prace w ministerstwie trwają. Po drugie to budownictwo społeczne i (po trzecie) program, który będzie wspierał kredytobiorców” – tłumaczył w programie.

Zobacz także: Bezpieczny Kredyt 2% zaciągnięto prawie 67 tys. razy na łączną kwotę prawie 30 mld zł

Trzy elementy układanki

Minister resortu rozwoju w ostatnich dniach wypowiedział się na temat budownictwa w Polsce oraz wspomniał o nowym programie dla kredytobiorców. Stanowczo odrzucił założenia wyborcze Trzeciej Drogi, dotyczące budowy miliona mieszkań w ciągu jednej kadencji. Jednak wyraźnie powiedział, że rząd chce angażować się w budownictwo społeczne.

Krzysztof Hetman powiedział również, że nowy program będzie skierowany przede wszystkim w stronę rodzin.

„Stopa oprocentowania będzie uzależniona od liczby dzieci, żeby zminimalizować skok cen, wprowadzone będą limity dochodowe, ale to jest tylko element całego oddziaływania na rynek budownictwa i mieszkalnictwa. Będziemy realizować budownictwo społeczne i musimy oddziaływać na rynek podaży, bo z nim mamy największy problem” – powiedział.

Minister jest również przekonany, że założenia nowego programu nie doprowadzą do tak drastycznego wzrostu cen mieszkań. Więcej o pracach rządu nad nowym programem pisaliśmy już na Strefie Inwestorów.

Jak skwitował szef resortu, rząd uwzględni potrzeby zarówno chcących kupić własne mieszkanie, jak i również osoby, które chcą korzystać z budownictwa społecznego.

Zobacz także: Mieszkanie na start zastąpi Bezpieczny kredyt 2%. Minister przedstawił warunki nowego programu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost