Analitycy DM BOŚ, w dniu premiery The Invincible, usunęli 11 bit studios z portfela modelowego na listopad
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
14 lis 2023, 12:35

Analitycy DM BOŚ, w dniu premiery The Invincible, usunęli 11 bit studios z portfela modelowego na listopad

Eksperci DM BOŚ w dniu premiery "The Invincible" (ang. "Niezwyciężony"), którego wydawcą jest 11 bit studios, usunęli walory spółki z listy długich pozycji. Od tego momentu akcje spółki mocno tracą na wartości i są prawie 18 proc. niżej.

W comiesięcznym raporcie sporządzonym 6 listopada, analitycy DM BOŚ zaktualizowali skład swojego portfela. Eksperci dobrze wyczuli nastroje panujące przed premierą "The Invincible", pozbywając się z listy długich pozycji akcji 11 bit studios. Od tego czasu notowania spółki zjechały o około 18 proc.
 

11 Bit studios 3

"The Invincible" póki co nie zawojował rynku

Gra stworzona przez notowane na NewConnect studio Starward Industries, którego mniejszościowy pakiet akcji posiada 11 bit studios, ponad tydzień od premiery nie przyciągnęła graczy. Dotychczasowy peak utrzymuje się na poziomie ponad 1,2 tys. graczy. Dane dotyczące sprzedaży również nie nastrajają pozytywnie. Aktualnie gra znajduje się na 204 pozycji wśród najlepiej sprzedających się gier platformy Steam. Od momentu debiutu cena walorów Starward Industries osunęła się o ponad 60 proc. O swoich zmianach w portfelu DM BOŚ z opóźnieniem poinformował na swoim oficjalnym profilu z serwisie X.

Eksperci DM BOŚ swoją decyzję o usunięciu walorów 11 bit studios z listy długich pozycji oraz firm, których kurs może zachowywać się lepiej od rynku argumentują brakiem bodźców do wzrostu w krótkim terminie. Z kolei na listę spółek, których kurs może zachowywać się gorzej od rynku znalazły się papiery FM Forte. Analitycy wskazują, że może to być efekt kiepskiego popytu na meble i płytę wiórową.

Zobacz także: Mocne spadki na akcjach Starward Industries. Premiera The Invincible nie spełniła oczekiwań inwestorów

Wynikowi faworyci

Są również i pozytywne akcenty. Do listy podmiotów, które mogą zachować się lepiej od rynku dodano aż trzy firmy. Producent wyrobów gumowych Sanok może zaprezentować bardzo dobre wyniki za III kw. Według prognoz ekspertów, EBITDA w ujęciu rocznym może podskoczyć nawet o 30 proc. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Arctic Papera. Wytwórca papieru powinien pokazać rezultaty lepsze niż w II kw. z powodu lepszego popytu na papier graficzny. Papiery Alior Banku z kolei znalazły się na tej liście, ponieważ zarząd banku przedstawił prognozę obniżonego kosztu ryzyka w średnim okresie.

Mocne wyniki portfela

W tym roku bezwzględna stopa zwrotu portfela ekspertów DM BOŚ sięga 44,9 proc., podczas gdy indeks WIG zyskał 26,7 proc. Przypomnijmy jednak, że portfel ekspertów obejmuje jedynie walory spółek pokrywanych przez analityków. Na liście spółek, których papiery mogą zachowywać się gorzej od rynku są: Grupa Azoty, CI Games, Dino, Forte, GTC oraz KGHM.

Z kolei na liście firm z szansami na wynik lepszy od rynku są: AB, Alior Bank, Arctic Paper, Artifex Mundi, Asbis, Asseco BS, Benefit Systems, Comp, Decora, ING BSK, JSW, LPP, Marvipol, Millennium, Mirbud, Neuca, Orlen, Sanok, Vercom, Voxel.

Zobacz także: 11 bit studios wstrzymuje inwestycje w nowe zespoły i skupi się na "dowiezieniu" nadchodzących premier

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.