TXM przydzielił wszystkie oferowane akcje. Redukcja wyniosła 49,33%. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 gru 2016, 09:50

TXM przydzielił wszystkie oferowane akcje. Redukcja wyniosła 49,33%.

W ramach prowadzonej pierwszej publicznej oferty akcji #TXM S.A. przydzielono inwestorom wszystkie z oferowanych 4.000.000 akcji serii E nowej emisji. Z tego Inwestorom Indywidualnym przydzielono 400 tys. akcji, czyli 10% łącznie emitowanych walorów. Średnia stopa redukcji w transzy Inwestorów Indywidualnych wyniosła 49,33%. Z kolei Inwestorzy Instytucjonalni objęli 3,6 mln akcji, czyli 90% łącznie oferowanych akcji, w pełni wyczerpując pulę oferowanych im walorów.

Objęte przez inwestorów akcje stanowić będą łącznie 12,0% podwyższonego kapitału zakładowego i uprawniać będą do wykonywania 8,8% głosów na walnym zgromadzeniu spółki rozwijającej sieć dyskontów odzieżowych TXM. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału będzie się on dzielił na 33,44 mln akcji.  

„Jesteśmy zadowoleni z dużego zainteresowania inwestorów zakupem oferowanych przez nas akcji w ramach IPO. Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie. Pozyskane środki zamierzamy w całości wykorzystać na kontynuację dynamicznego wzrostu skali działania sieci dyskontów odzieżowych w kraju i za granicą”

powiedział Lech Przemieniecki, Prezes TXM S.A.

Akcje w IPO były sprzedawane po 5 zł. To oznacza, że wartość oferty wyniosła 20 mln zł brutto. Środki pozyskane z emisji akcji będą przeznaczone na rozwój sieci sklepów stacjonarnych w kraju, ekspansję zagraniczną, dynamiczny rozwój kanału e-commerce oraz dostosowanie zaplecza logistycznego do rozwoju sieci sprzedaży.

Zobacz także: Analiza IPO TXM SA: Czy warto kupić akcje debiutującej spółki?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost