KNF zatwierdza Prospekt w związku z podziałem Selvita na dwie spółki
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 wrz 2019, 21:20

Selvita coraz bliżej podziału na dwie spółki. KNF zatwtwierdził prospekt na to zezwalający

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Selvita CRO S.A. sporządzony w związku z podziałem Selvita S.A., jednej z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie, na dwie niezależne spółki. Zgodnie z przedstawionym planem podziału, pierwsza firma skupi się na rozwoju małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć kompleksowe usługi badań kontraktowych. Obie spółki będą notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Podział ma zostać sfinalizowany zgodnie z harmonogramem, na początku Q4 2019 r.

- Udało nam się sprawnie przeprowadzić proces przed KNF. Na dziś wyprzedzamy ambitny harmonogram podziału przedstawiony pod koniec marca. Aby sfinalizować proces musimy przede wszystkim uzyskać zgodę naszych akcjonariuszy. Walne Zgromadzenie w tej sprawie zaplanowane jest na 19 września. Naszą intencją jest, aby jeszcze w październiku na GPW notowane były dwie osobne spółki – mówi Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i wiceprezes zarządu Selvity, przyszły prezes zarządu spółki usługowej (która przejmie brand „Selvita”).

- Wewnętrznie jesteśmy już właściwie w pełni gotowi do finalizacji podziału. Można powiedzieć, że od dłuższego czasu funkcjonowaliśmy jak dwie osobne firmy. W tym momencie kończymy układać ostatnie procesy administracyjne. Jesteśmy też w stałym kontakcie z naszymi partnerami biznesowymi, tak aby również po ich stronie było pełne zrozumienie tego, co się u nas dzieje. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie procesu – dodaje Sieczkowski.

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które zaplanowane jest na 19 września 2019 r. oprócz uchwał w sprawie podziału spółki, akcjonariusze zagłosują nad zmianą nazwy Selvita S.A. na Ryvu Therapeutics S.A. oraz poszerzeniem składu Rady Nadzorczej o doświadczonych ekspertów w obszarze life-sciences. Kandydatami zaproponowanymi przez największego akcjonariusza spółki - Pawła Przewięźlikowskiego są: Prof. Axel Glasmacher, Dr Colin Goddard, Dr n. med Jarl Ulf Jungnelius oraz Thomas Turalski.

Nowe możliwości wzrostu

W wyniku podziału, do nowej spółki wydzielona zostanie część usługowa Selvity. Będzie ona kontynuować dynamiczny rozwój poprzez wzrost organiczny, a także w oparciu o akwizycje, w Polsce oraz za granicą, spółek pozwalających na realizacje założonych celów biznesowych. Jako wiodąca firma na rynku, Selvita będzie w znakomitej pozycji do budowania trwałej wartości, dzięki strategii selektywnych i systematycznych przejęć, które będą możliwe do sfinansowania między innymi poprzez finansowanie dłużne, do którego dostęp przed podziałem był utrudniony. Powyższe powinno umocnić przewagi konkurencyjne spółki. Po rejestracji podziału spółka będzie funkcjonowała pod nazwą Selvita S.A.

Część innowacyjna będzie kontynuowała swoje projekty polegające na odkrywaniu i rozwoju cząsteczek, które mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu chorób onkologicznych, pod nową nazwą Ryvu Therapeutics. Podstawowymi celami tej spółki w najbliższym czasie będzie prowadzenie badania klinicznego programu SEL120, a także rozwój projektów na etapie przedklinicznym w ramach trzech platform: Platformy Terapii Celowanych, Platformy Metabolizmu Komórek Nowotworowych i Immunometabolizmu oraz Platformy Immunoonkologicznej.

W przypadku uzyskania poparcia akcjonariuszy i rady nadzorczej po podziale Paweł Przewięźlikowski, obecny prezes zarządu Selvita S.A., stanie na czele Ryvu Therapeutics zajmującej się rozwojem innowacyjnych terapii onkologicznych. Wraz z nim zarząd będzie tworzyć dr Krzysztof Brzózka. Bogusław Sieczkowski, dotychczasowy wiceprezes zarządu Selvity CRO, zostanie jej prezesem – spółka ta pod marką Selvita zajmować się będzie usługami badawczo-rozwojowymi na rzecz firm farmaceutycznych biotechnologicznych i chemicznych. W jej zarządzie znajdą się również obecni członkowie zarządu Selvita S.A. odpowiedzialni za segment usługowy: dr Miłosz Gruca (w randze wiceprezesa), dr Mirosława Zydroń oraz Edyta Jaworska. Nowymi członkami zarządu zostaną Dawid Radziszewski, prawnik, który będzie bezpośrednio odpowiedzialny za akwizycje oraz Dariusz Kurdas – pełniący funkcję dyrektora finansowego.

Zobacz także: Podział umożliwia nam zaproszenie do akcjonariatu nowych inwestorów, dla których tylko jedna część naszego modelu biznesowego jest atrakcyjna - Paweł Przewięźlikowski prezes Selvita S.A.

Źródło: Spółka, #SLV

Zobacz także: Selvita SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost