Alior Bank przedstawi efekty prac nad strategią na l. 2018-2020 po III kwartale | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 sie 2017, 08:54

Alior Bank przedstawi efekty prac nad strategią na l. 2018-2020 po III kwartale

Alior Bank pracuje obecnie nad operacjonalizacją Strategii Cyfrowego Buntownika na lata 2018-2020 i chce przedstawić ich efekty po III kwartale br., poinformował wiceprezes Michał Chyczewski.

"Trwałe podwyższenie ROE do poziomu 14% i obniżenie wskaźnika C/I do poziomu poniżej 39% są głównymi obszarami koncentracji trwających prac nad operacjonalizacją Strategii Cyfrowego Buntownika na lata 2018-2020. Po trzecim kwartale 2017 roku będziemy chcieli zaprezentować Państwu ich efekty" 

napisał Chyczewski w liście dołączonym do raportu półrocznego.

Chyczewski został powołany na wiceprezesa Alior Banku w połowie czerwca br. Wówczas rada nadzorcza banku powierzyła mu także kierowanie pracami zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na objęcie przez niego funkcji prezesa.

13 marca 2017 r. Alior Bank ogłosił strategię na lata 2017-2020 –"Cyfrowy Buntownik". Dokument zakłada cele finansowe na 2020 r. w wysokości: wskaźnik zwrotu z kapitału ROE na poziomie 14% (wobec 8% samodzielnie w przypadku Alior Banku w 2016 r.), wskaźnik kosztów do dochodów na poziomie 39% (wobec 49% w 2016 r.), wskaźnik kosztów ryzyka CoR na poziomie 1,7% (wobec 1,9% w 2016 r.). Marża odsetkowa netto ma wynieść 4,5% (bez zmian wobec 2016 r.).

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

(ISBnews), #ALR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost