Emisja obligacji PragmaGO. Wartość oferty sięga 30 mln zł
Inwestowanie w obligacje 2024 - pomóż w rozwoju Strefy Inwestorów: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat inwestowania... Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
14 cze 2024, 08:47

PragmaGO rozpoczęła emisję obligacji. Wartość oferty sięga 30 mln zł

PragmaGO rozpoczęła emisję obligacji z oprocentowaniem na poziomie 10,65%. Zapisy będą przyjmowane do 25 czerwca 2024 r.

PragmaGO ruszyła z emisją 3-letnich obligacji, łączna wartość oferty to 30 mln zł. Niezabezpieczone papiery oferują oprocentowanie oparte o wskaźnik WIBOR 3M + 4,8% marży. Zapisy będą przyjmowane m.in. w domu maklerskim Noble Seciurites czy Michael / Ström Dom Maklerski do 25 czerwca 2024 r.

Zobacz także: Hossa na rynku długu. Pierwszy kwartał przyniósł wysyp emisji obligacji korporacyjnych

PragmaGO rusza z nową emisją obligacji

PragmaGO, jest jedna z niebankowych instytucji, która udziela finansowania online w formie faktoringu i embedded finance w segmencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spółka rozpoczęła ofertę obligacji, która potrwa do 25 czerwca 2024 r. Wartość serii C4 wynosi do 30 mln zł, oprocentowanie na tę chwilę sięga 10,65% (WIBOR 3M + 4,80 p.p.). Opłata odsetek będzie następować co trzy miesiące. Termin wykupu przypada na 26 czerwca 2027 r.

Minimalny zapis to jedna obligacja, której wartość wynosi 100 zł. Przydział kuponów został przewidziany na 26 czerwca 2024 r., z kolei rozpoczęcie notowań serii na rynku Catalysy na lipiec 2024 r.

Wpływy z emisji mają zostać przeznaczone na refinansowanie zadłużenia kredytowego oraz obligacyjnego spółki. Pokrycie bieżących kosztów działalności emitenta oraz sfinansowanie rozwoju i zakupu infrastruktury informatycznej. Spodziewać można się również finansowania akwizycji podmiotów działających w branży.

warunki oferty pragmago

Źródło: Michael / Ström Dom Maklerski

Zobacz także: Cavatina Holding rozpoczęła emisję obligacji. Oferta będzie warta 25 mln zł

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost